HEAD SõBRAPäEVA KõIGILE!

Hetkel on suur marjade koristus farmides täis hoos. Mis on hea uudise just WHV hoidjatele.

ärge unustage päikesekreemi ja mutsi!

7/02/2012

Nii kulm on , et varbad on kronksus.

16 kraadi ja langeb. Mida kuradit karjutakse, et kliima soeneb? minu meeles läheb kogu aeg kulmemaks ja vihmasemaks.

Kirjad tulevad, et Eesti pool on ka mingi kõva miinus ja lumehanged kõrvuni.

Pole siinmail midagi soem! Ainult suure suuga lubatakse.


6 veebruar. 2012

TUPPERWARE scam ehk pole olemas igiliikurit!

Mh! siinkohal ma võin täie kindusega teile teatada, et kogu see TUPPERWARE hullus on tegelikult suur lollus.


Miks? Antakse ju eluaegne garantii ja saad asja umber vahetada.?!.etc.

Ma tean , et Eestis on see Tupperware plastik selline pop asi: a la mina saan endale seda lubada...vaadake, kui palju mul on...jne.


Sellest tulenevalt tassis mu ämm mulle ka kingituseks suure koti seda plastikut ( loe rämpsu).Peale selle sai veel ostetud mõned esemed...ämma mõjutuste kaasabil loomulikult!


Selle plastiku eluiga on max. 6 aastat!Emme poolt tõestatud FAKT! Ja seda ka mitte igapäevaselt kasutades.

Kui aga soovid seda umber vahetada,siis hakkavad olema igasugused probleemid.

Näiteks: mikrolaine ahju jaoks see punane pott sangaga lihtsalt mõranes ära...tekkisid sajad lõhandid igas suunas. Kaan läks mikros pooleks peale paari aastast kasutust. Ja seda mikro keedu kaussi oli kasutatud AINULT minu vanamehe hommikuseks kaerahelbe pudru keetmiseks. 


3 kaussi kaanega, mis olid nn. suve sinisesed rohelise lainega , on tootmisest maha võetud ja kuna neile ilmus kõikidele mõrad sisse ja kuidagi luitusid ära, siis nende asemele antakse mulle 1 veepudel!!!!

Samasse gruppi kuulusid ka 4 mahlaklaasi, mille alla tekkis samamoodi mõra ja mitte pikuti vaid horisontaalselt...nii et algul ma ei saanud aru,miks minu mahl laua peale on tilkunud. Sõimasin kõiki kodusolijaid lagastamise eest.

Nelja klaasi eest sain tagasi uuest laarist 4 ORANANDZIKAT klaasi...:seega sellega rahul.

Siis veel soovisin vahetada 3 sugavkulma jaoks mõeldud kaussi, millel on pehmed vaakumi kaaned.

Neid ei vahetatud: saadeti kirjake, et kuna on kasutatud mikros,siis ei ole see kindustuse all.

Vot probleem selles, et neid POLE kasutatud mikros. Väiksemale tekksid mingid valged laigud peale seda, kui vanamees kasutas seda nagu oma reisi seebi hoidjat. Paraja suurusega ja ei lasknud märga läbi. Kuna vanamees kasutab mul ainult laste seepi ,siis tekib kusimus : mis seal siis nii kahjulikku oli.

Uhele kausile jäid tomatipasta laigud peale seda kui oli sugavkulmas olnud paar nädalat borsi supiga. Ja viimast kaussi, mille kaan enam vaakumit ei hoia, ei vahetatud ringi...mingit põhjust ka ei antud...pakiti kõik 3 kokku ja kirjutatid, et OLED KASUTANUD MITTE VASTAVALT MIKROS!

Kuidas ma siis seda tõestan, et vanamees seepi tassis   selles ringi ja vaevalt ta seda mikrosse pani...kuigi mine sa hullu ka tea!!! (norin siinpool)

Kokkuvõtlikult maksab see plastik 30 x rohkem, kui samalaadne ja kasutusaeg on sama pikk....

Kuna tegu on ELUAEGSE garantiiga, siis tekib kusimus, et kelle eluiga on sinna paberisse garantiina pandud??? sinu, kompanii, või plastiku tehase oma? ah!?

Aus on inimesed võtavad selliseid asju usna kergelt...mittevajav rämps pannakse lihtsalt prugikasti...ja see on koht, kuhu ka need minu kausid kohe rändavad. Sellele lootes siis firma teebki raha!

Ja sellest moraal: selle 30 x hinna eest ma oleksin saanud endale osta 30 x erinevat eset ja osturõõmu oleks ka olnud..pealegi oleks alati saanud midagi huvitavat ja uut..! Miski pole igavene ja midagi ei vahetata igavesti ringi! ...ehk pole olemas igiliikurit!

4/2/2012

Hindude bar mitzvah!

ma olen siin vahel kirjutanud, et Au on väga värviline maa, siin on igat liiki elukaid: sulelisi ja karvaseid ja peale loomariigi , on ka inimriigi alamad huvitavad.

seekord siis millestki sellisest, millest ma poleks elus osanud undki näha.

Minu naabriteks on hindud kahe tutrega.

Täna varahommikul mõtlesin, et oleks kena päev käia rannas ja kasta ennast merre. Seltsis aga oleks segasem, seega kolistasin hommikul naabri ukse taga...et vahest soovivad nad ka kaasa tulla ja siis oleks lastel hea koos mängida.

Naaber tuli uksele juukse (sõna otseses mõttes pusti! vahemärkusena pean mainima, et mu naabrinaine näeb enam-vähem välja nagu Nukitsamehe kollid...ausalt. Iga kord kui teda ilma kammimata näen,siis tuleb kohe Nukitsamehe film silmade ette )  ja utles, et nad ei saa randa tulla, kuna tema vanemal tutrel on mentruatsiooni pidu!!!!

Nagu juutide bar mitzvah poiste puhul...siinkohal aga hindude  mentsu pidu.

Ma ei jaganud matsu kohe ära! Pole ju selliste asjadega kokku puutunud.

Tuli välja, et vanemal tutrel hakkasid päevad esimest korda: selleks oli (nagu naaber rääkis) vaja teha terve super suur uritus.

Pidu algas sellega, et tudruk pandi valgetesse riietesse, tal lubadi võtta vanni...

Järgmised 5 päeva ta ei tohi minna välja,ennast pesta, ei tohi näha uhtegi meest( kaasa arvatud oma enese isa). Talle tulid hommiku kohe kulalised;eranditult kõik naised...ja tehti pidu. Talle pangi selga spetsiaalselt ostetud uus kleit ja uued ehted.

Neli päeva ongi jäänud istuda omas toas uksi, kui keegi mees(isik) on kodus.

Ja kuna tal isa võttis erakorralise puhkuse 5ks päevaks,siis ta on enam-vähem oma toa vang.

Naabrimutt säravate silmadega naeratades luges mulle kogu seda pidustuste joru ette ja siis lõpetuseks kusis, et mida me Eestis teeme sel ajal, kui hakkab menstruatsioon...???

Mis me siis tegime...???? Mina isiklikult ohkasin ja arvutasin, et kui palju aastaid ma pean seda jama kannatama, enne kui  ule läheb!

Kolmas Veebruar on juba siinpool maakera... Eestis veel norskajatele on teine veebruar alles käsil...

Lapsed läksid sellel nädalal uuesti kooli. Meil ei hakka asi mitte septembrist, vaid veebruarist...nagu te ennemaltki mäletate.

Niisiis: suur hullus...

Vaatamata sellele, et me ei pea sellel aastal MITTE MIDAGI lapsega kaasa kooli saatma (peale seljariiete ja koolikoti koos lõunaga), olen ma ikkagi täitsa läbi...Emme närvid, nagu mu vanamehe poolik naerab.

Lapsed on täitsa tublid, juba on ära harjunud kus keegi istub ja millega uus õpetaja on harjunud.

Erakoolid alustasid oma kooliaega natuke varem, kui riigikoolid. Samas erakoolid ka lõpetavad natuke varem detsembris ja pered saavad rahulikult ära sõita, ilma et see suur detsembri hullus kaelas oleks.

Mina isiklikult naudin seda osa koolist, et pole vaja osta ja kiletada/kaanetada mitu-setu vihiku/raamatu laadungit....ja mida veel ...

Minu meelest on see arukalt tehtud.

Suuremates klassides on vaja osta mõned raamatud, aga selleni on meil veel aega...

Eestlaste juurdevool, kui ma nii võin nimetada, on sootuks kuivanud kokku. On muidugi neid WHV omanikke...aga elama asujaid on super vähe. Tundub, et kõik kes said, on juba jalga lasknud...ja need kes mingil põhjusel jäid...eks need jäägi...kuni uus põlvkond on peale kasvanud...

Meil hakkab vaikselt kiskuma viluks ja päike hakkab ka juba kiiremini langema...oeh! jälle talvele natsa lähemale.

See suvi on läinud nii kiiresti, et ma ei oska isegi võrdlust tuua.

Nii need aastad siis lähevad reas...


Muust elust  ka: sain täna paki Eestist.

Ma palusin sõpradel olla nii kenad ja MITTE saata mulle eesti keelseid lasteraamatuid, kuna laps on mul inglise keelne ja keegi peale minu ei saa nagunii asjast mitte muhvigi aru.

Niisiis pani mu tuttav pakki Eesti Ennemuistsed Muinasjutud inglise keelse varjandina....

:)P Ma tegin raamatu lahti ja lugesin paar minutit...

Tõlge (eesti keelest inglise keelde) oli sama kehva, nagu minu eesti keele oskus. Noh! aru saad, aga raamatut ei sobiks kull ära trukkida.

Vanamees luges ka mõned jupid muheledes ja soovitas lõpuks  seda inglise keele harjutamiseks mitte kasutada.

Ega ma siin paha pärast seda maini. Eks ma omas silmas näen neid pinde liigagi hästi...moraal selles, et kui siin lugejad soovivad harjutada oma inglise keele oskust, siis valige selleks Hobbitu raamat Tolkienilt või mistahes raamat, mis on kirjutatud *puhast* inglise keelt kõneleva isiku poolt.

Pealegi oli selle tuttuue raamatu taha kaanele trukidud hind : Rbl 3.90

Naeratus veelkord!


Make a free website with Yola