29/11/2010

3 nädalat jõuludeni....AAAAAAAAA! Emme jookseb ringirattast ja hoiab juustest kinni.

28/11/2010


 Apostille, miks see on vajalik ja millal on seda vaja panna?

Mulle tuli huvitav  email,mille ma siinkohal paneksin teile lugemiseks.

Email:

Mul on küsimus seoses dokumentide tõlkimise ja apostillimisega. Käisin Luisa tõlkebüroos ja sealt vastati, et Austraalia puhul nad ei tea, kas kõigepealt tuleb ka originaal (ilmselt siis koopia) apostilllida, siis vandetõlgi poolt tõlkida ning uusesti apostillida. Või piisab ainult vandetõlgi ingliskeelse tõlke apostillimisest.

Orginaalseid dokumente ,millel on pitsatid ja allkirjad(uuemal ajal on vahel isegi 2 keelsena: inglise /eesti keeles) pole vaja algselt apostillida (täpsemalt siis koopia apostillimine).

Vandetõlk tõlgib teile orginaali Inglise keelde ja siis apostillige see paber ära. Kuna tegu on tõlgitud paberiga,siis on seal koopia ka orginaalist(eesti keelsest dokumedist) .

Seega on siis need 2 asja ju nagunii juba koos uhes dokumendis olemas ja topelt ei ole vaja seda teha.

Kui ,aga tekib mingi kahtlus dokumendi ehtsuses ,siis võetakse uhendust dokumendi väljastunud asutusega.

Seega topelt ei ole vaja apostillida.


Siiski siinkohal paar punkti millel hoida silm peal.

1. Lugege oma paberid tähelepanelikult läbi ja tehke endale algne tõlge,kui saate. st. ,et paberi mõte oleks selgelt ja arusaadavalt vajalikus keeles kirjas.See aitab teie tõlki ja teid ära hoida liigset ajakulu ja probleeme. Ei pea ju tõlk peensusteni aru saama kõigest ja ainult sõnade tõlkimine võib ära kaotada asja mõtte.


2. Palun tehke kohe kindlaks,et teie vandetõlk omaks kehtivat rahvusvahelist registratsiooni 


3. Palun tehke kindlaks,et tõlgitud ja apostille`tud dokumendil oleks ka koopia teie eesti keelsest dokumendist (oli juhus,kui see unustati panna sisse).

Asi võidakse teha umber, aga see võtab kõik aega.
Kui teie paberid on inglise keelsed ja te vajate neid apostilleda AUSTRAALIAS..siis siinkohal link

http://www.apostille.com.au/

 26 nov 2010

Sain eile *südame rabanduse*.

Nagu teate algab kooliaasta meil veebruaris ja selletarvis me juba valmistume varakult ette: et poleks viimase hetke jooksmist ja segadust.

Niisiis: koolist öeldi,et koolitarvete pakk = booklist siinmail, maksab umbes 80 dollarit...2 nädalat hiljem tuli kiri,et kuna hinnad on tõusnud,siis maksab see umbes 120 dollarit +saatmine ja teenustasu.

Emme lollpea mõtles,et hoiaks kokku ja käiks ise hulgilaos neid vihikuid ja pliiatseid ostmas.

@@ Silmad,kui ma seisin uksel ja nägin selle lao suurust. Mul oli vilets arusaamine,et näiteks võib olla 40 sorti vildikaid...sama suurusega!!!  Või pastakaid umbes 200 sorti. Vihikutest me ei hakka isegi rääkima.

Võtsime vapralt korvi ja alustasime nimekirja järgi siis asjade (kokku)otsimist.

Abiks mõned sellised numbrid: P 542569

Niiisiis: vahekäigud on tähestiku järjekorras : A-Z

Ja need numbrid selle järgi annavad sulle siis aru ,millises lahtris on sulle vajalik kraam. Muide ole kindel,et sa ei leia selles virr-varris midagi  ja peale 200 pastaka liiki hakkas tunduma,et kõik pastakad on sarnased. Hoolikalt peab uurima ,et kas just see on sinu nimekirjas. Sest on vahe Pen ball H-101 black /fine ja Pen ball H-104 black/fine vahel (-isegi siis ,kui minu kanapea arvas,et on ju nagu sama...PEAB asi olema ,nagu nõutud!)

Niisiis : peale 1,5 tunnist ringkäiku ja igavusest karjuvat 5 aastast pre-schoolerit rahustades...sain ma kokku korjatud pea kõik vajamineva.

Arve: $180 dollarit ja mingid kopikad. See oli $100 dollariga suurem,kui algselt meile koolis öeldi. Ma hetkeks tänutundega mõtlesin,et on jummmmmala hea, et me ei pea ostma veel värve ja muid lollusi.

Igaks juhuks ma ostsin 1 vihiku igale (omamoodi) vihikule lisaks. Just in case!

Tavaline valge vihik kannab nime scrap book.

....pean teisi vaatama...osa oli abijoontega ...teised  mulle päris võõrad.

Kirjutan selle nimekirja ka hiljem kunagi> et saaksite aru,miks ma sain rabanduse. List on tegelikult super lühike.


Naabri kass Carfield just ronis sisse ja proovis voodisse magama minna. No kuulge...vaiba peale härra, vaib peale.


Allpool pildil Carfield & Koss 

Umbes kuu tagasi.

( Carfield ehk naabri poolt pandud nimi Barkley)

ja meie oma kass (see pruun triibuline - Koss. :)

29 nov. 2010

Kirjutan kiiresti esilekerkinud probleemist.

Lugesin tripist paari paeva eest jutukest,et:* Mis juhtub,kui jaan siin Aus rasedaks ja kuna ei saa lennata ,siis sunnitaks siin?*

Tahan siinkohal selle probleemi kohe lahti raakida.

Kui teil pole SKILLED PERMANENT viisat, vaid mingi WHV voi student etc, siis palun tassige parem kaasa kogu aasta varu rasestumis vastaseid pille ja kasutage kondoomi.

MIks sünnitamine WHVga on halb idee?

Enamus ravikindlustusi ei anna kindlustust rasedaks jaamisel ja sellega seonduvatel probleemiga. K.a. imikuga probleemid.

Seega peate maksma KOHE taskust kogu raha valja. Voi esitatakse teile arve,mille maksmisest ara hiilida ei saa.

Oletame,et teil on super korras rasedus ja saate tootada kuni lopuni(mis on ka kaheldav,kuna tooandjad ei taha enda peale votta sellist riski ja tavaliselt saadetakse sind kohe minema,kui naitad esimesi raseduse tundemarke). Kui sa oled muidugi permanent tootaja ja kodanik voi siis skilled viisaga,siis sinust niiviisi lahti ei saada. WHV omanikud on aga ajutised ja seega neile riigi poolne kaitse ei rakendu.

Nisiis oletame ideaal varjandis, et suudate tootada kuni lopuni.

Sunnituse eest peate maksma haiglale 100% summast , ja see olenevalt kohast on umbes $5000 . Kui teil peaks olema veel mingeid kompikatsioone voi jumala eest vaike loikus,siis panege sinna veel paar tuhat otsa. Iga haiglas veedetud paev voib teile maksma minna umbes 800 dollarit +

Ideaalselt lastakse valja sind 3 paeva parast!

Kui lapse ja sinuga on koik SUPER korras.

Peale sunnitust te ju ei jookse kohe lapsega kapsamaale titt sules. Seega on vaja teil nuud soita kas tagasi Eestisse voi siis leida lapsele hoidja ja minna tagasi toole.

Kui olete otsustanud,et nuud on aeg Eestisse soita,siis komistate kohe jargmise probleemi otsa. Nimelt peate te oma lapsele votma Eesti passi.

Teie laps ei saa Au passi,kui tal ei ole vahemalt uhte Au kodanikust vanemat.  Pidage meeles,et siin kohapeal on meil ainult aukonsul,kes ei valjasta passe. Selleks ,et passi saada on vaja teil soita valja ja teha lapsele pass...minu meelest oli lahim passitegemis voimalus Singapuris.(voin ka eksida,vahest on juurde tehtud konsulaate lahemale)

Niiis, peale sunnitust on teil vaja leida kedagi kes hoolitseks lapse eest ja hakata ajama lapse valjaviimiseks pabereid.

Ekslikult arvatakse ,et siin sundinud laps saab KOHE automaatselt Au kodakontsuse. EI SAA!


Selline voimalus oli !!! aga mone aasta eest olemas.

Lapsed ,kes olid sundinud enne 20 Aug. 1986 a, said automaatselt kodanikuks.

Erandiks pered,kui uks vanem oli diplomaat voi teise riigi konsul.

Peale seda kuupaeva saan laps kodniku staatuse ainult juhul,kui uks vanem on kodanik voi permanent resident.

Lapsed ,kes on sundinud vanematele,kes pole Au kodanikud voi ei oma permanent staatust ,saavad oma 10nendaks sunnipaevaks automaatselt kodaniku staatuse,kui ta on elanud ENAMUS ajas Austraalias.

Keda selline seadus puudutab?

Uus-Meremaa asukaid,kellele pole vaja viisat ,et siia soita (ja neid on palju), ka vanemaid UK siia asunud elanikke. Varemalt polnud ka neile mingit viisat vaja, et sisse soita ja siin elada.

Business  ehk ariviisaga siinolevate vanemate lapsed. Kuna ariviisa puhul ei  pea sa valja soitma.

Nagu arugi saate, ei ole eestlasel voimalust siia jaada 10ks aastaks miskit muud moodi,kui skilled viisaga voi siis business viisaga.

Seega - teie laps ei saa Au kodaniku staatust. Vaike boonus on siinkohal siiski olemas. Kuna sinu lapse sunnitunnistusel saab olema sunnikoht Austaalia,siis hilisemas elus voib see olla kergemaks voimaluseks endale Au kodakontsuse hankimisel.


Vaata veel siit;

http://www.citizenship.gov.au/current/28 nov.

Sain eile Eestist emaili.

Pisar tuli silma ,kui lugesin neid häid sõnu ,mis olid sinna kõik kirja pandud.

Seega võtsin nõuks,et margin siinkohal selle ära.

Ja siia  panen nime ka(loodan,et ei pahanda)

Eda, suured tänud Sulle julgustavate ja ilusate sõnade eest. 

Ma arvan,et mul on vedanud inimestega! Minu siinsed lugejad on ilusad ja head inimesed,kes hoiavad ja armastavad ennast ja teisi. Olge alati edaspidi ka sellised. Jõudu ja jäksu, et pidada vastu kõikidele kannatustele ja vaevadele,ja siiski minna vastu uuele päevale naeratusega ja hellusega sudames.


:) Edasi muust maailma elust:

meil läks siin tõeliselt kuumaks. Paar 18 kraadist vihmaga päeva ja siis korraga 36 kraadi eile ja täna. TVst anti juba tormihoiatus.

Vaatasin paari minuti eest,et hakkab juba kiskuma kovaks tuuleks jah.

Peab minema ja kokku korjama kõik vaikesed lendamis võimelised esemed. Näiteks suur savipott...mis on umbes 10 kg...suure tuulega võib sellest saada lendav 10 kg savipott.

Ilma naljata.

Viimase suure tormiga puhus tuul aknaraami kõveraks. Mitte selle ,mis oli kinni tellises vaid akna ruudu umber. Tuul puhus nii tugevalt ,et painutas raami, klaas on uhest kuljest välja tulemas.

Minu 1 tonnine Ford station wagon kõigub suure tuulega väljas.

Seda pole veel ara puhkunud, aga eelmine suvi oli keeristorm, mis viis uhel minu sõbrannal pool  puidust aeda minema ja keeras kinol osa katust maha. Paar inimest kurtsid ,et tööriista kuurid lendasid minema . ( see oli meis koik umbes 10 km kaugusel)

Niisiis Austraalias ei ole/teki midagi väikest-koik käib suure matsuga.

Sellised 35+ kraadised päevad on aga rasked.

Uustulnukad eestlased ei saa aru,kui raske ja *halb* on hetkel päike.

Kohalikud kõik varjavad ennast päikesest ja väljas keset päeva ei käi. Või kui on vaja kusagil jalutada,siis ollakse ennast korralikult varustanud päikesekreemiga, mütsiga ja veepudeliga.


Pealegi sellised imelised TV pildid,kus kõik istuvad ja päevitavad päikese käes, on ainult turistidele. (Muu rahvas on targem.Vahel...kuigi ka mina saan igal aastal endale punase naha.Pole veel IKKA õppinud)

Muidugi on aru saadav ka uute eestlaste puhul. Tuled mingist sogasest pilvisest ilmast ja kuidas siis mitte nautida seda saravat ja selget paikest.

Vitamiin D lausa voolab labi naha sisse. :) 

Paljud siis  ,aga saavad päikese põletuse(kiiresti),ja halavad enamus aega siis villidega .

On ka muid haruldasemaid probleeme.

Mulle tuli siinkohal meelde uks ema,kes kurtis,et tema farmis tootaval lapsel on käed ja jalad paistes ja vaatamata suure hulga vee ärajoomisele ei tule suurt midagi välja.

Kui tekib selline juhus, siis on vaja KOHE minna arstile.JALAMAID!!!

 Olles harjunud Eesti kliimaga, on Au kliima algselt arusaamatu.
Siin on vaja pidevalt juua vaikesed kogused vett. Arvestage,et korraga suure hulga vee arajoomine ei too midagi head.Kui teete veel rasket tood voi sporti,siis on vaja spetsiaalselt elektrolüütidega vett juua.
Neidudel on veel hormonaalsed *h
ädad*,mis võib vahest samamoodi vett kehas kinni pidada.(mõoned kurdavad enne kuupuhastust suurenenud rindu ja paistes sõrmi). Kogu asja idee on selles,et koik teie kehas on seotud, ei ole olemas ainult uhte häda. Kõik organis on üksteisega mõjutuses. Ja palun ärge hoidke kokku oma tervisekindlustusega. Parem olla valmis,kui karta ja kahetseda.17 nov. 2010


Siinmail on jäänud kooli/lasteaia  lõpuni vaevalt kuu aega .

Lapsed (5 + vanad ) on juba suuremas osas kirjutatud uutesse koolidesse ja mõnedes kohtades tehtud on ka orientatsiooni päevad ka

ära.

Tavaliselt on 2 sellist päeva,kus lapsed lähevad oma kooliga tutvuma. Saavad tuttavaks oma tulevase  õpetajaga, ja kooliruumidega. 

Kuna koolivorm on kohustuslik kooli osa,siis neil päevadel saab vaadata ka uniformi (kooli juures poest) kooli jaoks ja koolivorm on igal koolil erinev. Vahel antakse ka nn. booklist kaasa.

Mis on booklist?

Booklistiks tegelikult nimetatakse kogu kooli vajaminevat tarbekraami: pliiatseid ja vildikaid, vihikuid ja ka paar raamatut.

Olenevalt klassist on siis booklist kas suurem või väiksem.

Huvitav on see, et hariliku pliiatsi peab ostma spetsiaalse pehmusega või tugevusega. Minu kooli ajal oli ainult ühte  tüüpi nn. vana vene harilik...kes teab, mis pehmusega.( Me isegi ei teadnud ,et harilikud võivad olla pehmemad :)P), nagu praegusel uuel ajastul.

Igasugused värvid, pintslid  ja paberid on kooli poolt.

Vanematel palutakse tuua kooli  üleliigset prahti, nagu kasutatud kastid, kaerahelveste pakid jne. Selleks ,et lapsed saaksid meisterdada igasuguseid asju. Vanadest sukkadest tehakse murupead, karpides autosid ja plastik pudelitest igasuguseid roboteid jne. Kataloogid on ka minev kaup, neist tehakse mängu kaupluse kraami.

Siin puudub selline karm koolikord ,nagu me olime harjunud Eestis. Uuem meetod on lausa ainult mängule ehitatud.

Omaloomingulisele tegevusele suunatud kooliprogramm.

?

Naiteks palub õpetaja lapsel teha paberist lill. Seda ,aga kuidas seda teha, ei näidata...

????

Ma olin ka imestunud. Ma alati arvasin,et kool on just selleks,et seal näidatakse kuidas midagi teha...tuleb välja, et selline kooliprogramm ,mille jargi meie omal ajal õppisime...pidavat loovusele kriipsu peale tõmbama.

Mul jäi seda veel  ülegi, aga samas vahel ma arutlen,et mis oleks saanud minust niisuguse koolisüsteemiga...

2 võimalust: kas täielik lollpea või vastuoksa: väga õnnelik (lollpea)

Arvatavasti mõlemal puhul oleksin olnud omadega rahul.

Mine sa siis võta kinni!? Ehk ongi hea, et lastakse omapead areneda.
 14 nov.2010

Tere jalle kallid ,


Melbouri ilm keeras peale 31 kraadiseid päevi..üleöö, mudaks ja padu vihmaks. 

Hetkel on hakkamas suur farmi season. Seega farmid hakkavad just võtma oma esimesi saadusi. Näiteks maasikad ja mangod ...

:) see, aga on hea uudis WHV omanikkele.

Melbourne samas hakkab vaikselt kokku pakkima ennast jõuludeks. Viimased ettevalmistused on valmis ja ( varasedjõulumeeleolu rikkujad) jõulukaunistused on juba väljas igal pool.


Ja nagu näete ma proovin saada täpid tagasi. Hetkel on veel koodide sisselöömine...;) kergem ehk teilegi lugeda.


Muudest asjadest:

Austraalia dollar on hetkel samal tasemel  = ,mis US dollar, mis omamoodi on hea uudis meile, kui tahame midagi sisse osta USist. Või endale soetada varu US dollareid, ma ei usus,et see kauaks nii jäb.

Negatiivseks pooleks (peab ju millegagi asja rikkuma)...et kuna Au pangad on seotud US pankadega,siis tänu sellele tõuseb kindlast pangalaenude intress. 


Ja kui keegi hakkab rääkima Kris Kringle`st ,siis pange kõrvataha,et see on kingitus...tavaline asi ! võetakse loosi ja teed sellele inimesele kindutuse,kelle nime tõmbasid loosiga endale välja.


Olge tublid ja kui vajate abi...siis hüüdke Emme appi. Eks jõudumööda teen ,mis saan...07/11/2010

Pidevalt sajab...mingi mudakas kogu aeg...IKKA VEEL. 

Alati ,kui pesu pesed , on padukas kaelas. Siis,aga ,kui ei pese...pead aimaad kastma

MELBOURNE CUP!

6/11/2010.

November algab siin Melbournis suure MELBOURNE CUP

day `ga.

See on hobuste voiduajamine. Pannakse raha hobustele... ja naiste jaoks on see *kubarate* kandmise paev.

Isegi tehakse voiduajamisel naistele spetsiaalselt fashion show .

:)P Voitja saab kopsaka summa raha ja tavaliselt mingi super kena auto...(sellel aastal 100 000 AU dollarit ja Lexius auto)Seega naised loovad ennasti ulesse ja lahevad igasuguste naljakate peavarjudega ennast patseerima.


Peavarju voib ise teha voi osta. Enne Melbourne cup day`d on kubarate hinnad LAES! 

Pealegi...igal aastal samal ajal, cup day! SAJAB , tapsemalt KALLAB NAGU OA VARREST!

Ilmataat oskab ennast meeldejaavaks teha kogu aastaks. :))))


http://www.melbournecup.com/melbourne-cup-carnival/ 

Kellele huvi pakub pikemalt sellesse sulanduda. Kui te kolite ara valismaale ,siis peate ara harjuma Eesti inimeste suhtumisega. Ja vahel pole see sugugi heatahtlik voi isegi mitte neutraalne.

Solvangud avalikult voi 99.99% salaja on sagedased saatjad teie valis-eestlase elus.

Arge nende parast muretsege! Ja arge kunagi laske ennast mojutada teiste inimeste otustest.

Teid hakkavad Eestist solvama inimesed,keda te KUNAGI POLE NAINUD, VOI KELLEGIGA KOHTUNUD!

Selliseid kirjutisi on SADU,kui mitte tuhandeid.

Olla sellega harjunud ja mitte solvuda,on enesest ule kasvamine ja TOELISEKS valis eestlaseks saamine.


Jupp uhest komentaarist : tavaline suhtumine ja emailid selliste sonumitega on ka sagedased.


asendamatuid pole,
kadugu sinna välismaale, mina neid siia tagasi küll eitaha.Unustagu eesti keelgi ära, kellel neid siia vaja on.Paljud ainult mingid prostituudid, koristajad, narkarid, palgamõrvarid.Üle 300 neist eestlastest istub juba välismaal vanglates, milleks meil peale vanglast vabanemist neid siia tagasi vaja on.Praegugi võetud Soomes kinni 2 eestlast, kes murdnud sisse 140. autosse.Kui poleks vahele jäänud, oleksid siin Eestis laianud oma hea teenistusega.Voi jumala parast arge oma arvamust mingis Eesti foorumis avaldage voi saate samasuguse vastuse nagu mina!!!!

kas psühhiaatri soovitus see permanentne plätramine?
ja krissu ka poolel teel sinna ma-nüüd-räägin-teile-täpsemalt-mida-sõin-ja-millises-pesus/mees-nagunii-kakab.
kas teil tõesti ühtegi lähedast sõpra pole, kes vahel ära kuulaks ja kellega lihtsalt argiasjust lobiseda? nii paaniliselt klammerdute siia, et varsti ei saa te ise ka enam aru, kus on oma elu ja kus blogi.


Voi katkend viimasest emailist ,mis mulle saadetud :

...

et sa värdjas kärvaksid, libu selline...


Make a free website with Yola