24/ oct/2012

Niisiis bensiini hind on roninud 151  centi liitri peale.

See on rekordiselt kõrge hind. 11 aasta eest maksis bensiin 26 centi liiter. Kuidas teile hinnatõus?!

Muust ka: selleks , et hetkel elada läheb umbes 1000 dollarit nadalas ja seda kokkuhoidlikut elades. 

Meile *saabus* kevad alles nädala eest. Täpsemalt läks soojaks nädala eest, mida iganes oli enne lubatud.

Farmerid on täis hoos oma põllumjandusega, mis on hea uudis WHV omanikkele. 

Pereelust: mu ämmal oli mingi närvivapustus või midagi sellist: kokkuvõttes sõidab vanmees jaanuaris Eestisse ja meie lapsega läheme Murray jõele laevatama.

Sellega siin, ei jäksa ära oodata, millal saan jube peale ronida...:)

vanamees Euroopasse ja meie laevale.....

nagu mu tuttav Eestist naeris, et kass kodust ära ja hiirtel kohe pidu.

 Seega jaanuari lõpu poole ma saan teid kõiki ära vaevata oma pildi ja jutujoruga.


9/oct/2012

Mis mõttes, mees peksab sind?

 

Ma olen vist ennegi rääkinud, et mul on kenad , pealtnäha viisakad naabrid. Tuleb aga välja, et pealmine ilukiht on ainus , mis seal kena on. Mees peksab oma naist pidevalt ja naine jookseb lastega eest ära.


Ehtne vaese mehe draama ...*Vaesed ja viletsad*   (tuletus vastupidi rikastest ja ilusatest)

 

Mingil põhjusel valis naine just Emme oma usalduskaaslaseks. Muidugi on raske selgitada mulle pidevalt , kuidas vastu kapiust kukkumisel saadud  sinikad on sõrmede kujulised ja kuidas on võimalik trepist alla kukkuda, kui sul kodus polegi treppi...etc.

 

Agressiivsed juhused ei ole harvad Au perede suhetes, aga siiski on olemas mingid sissekasvatatud piirangud. Selliste naisepeksmise naljade eest võib meheke siin  saada paar aastat. See on ka olnud põhjuseks, miks naine proovib iga hinna eest oma sinikaid varjata ja proovida asja mingit pidi valedega vaibanurga alla peita.

Hoiatuseks: 

Igasuguste pere draamade eest pannakse peale tugigrupid, millest osavõtmine on kohustuslik ja perele antakse oma sotsiaal tootaja, kes hakkab silma peal pidama ja kirjutama oma reporte . Kui asi ei parane,( ja selle all kannatavad lapsed, ) 

siis on 2 võimalust,:

 lapsed pannakse tugiperedesse või

 agressiivne pool peab lahkuma.

Tavaliselt antakse jalga lihtsalt sellele , kes kraapleb ja kakleb.

 

Omamoodi on ka imelik vaadata, kuidas erinevatest maailmanurkadest kokkukorjatud pered käituvad erinevalt suhetes/abielus.

Näiteks need kaklejad meist paremal on hispaania päritolu Lõuna Ameerikast : mees peksab naist! Mõlemad pooled käivad tool: +naine hoiab lisaks kodu/lapsi  korras, .…-enam vähem draama kogu aeg.


Teisel pool on Sri Lankast pärit pere: maksimaalne on mehe karjumine naise peale. Ei mingeid kätega rääkimisi. - Iga asja peale on reeglid ja mees on pere pea.


Siin keskel Emme pere: nii vanamees! Sokke ära ei pane , saad vastu kaela! Voh! Niisiis  Emme valitseb meie peres.

Uhest äärmusest teise.

 

Nii, et kui paremal pool naabrinaine mulle kurtis, et mees teda peksab, siis oli minu esimene  reaktsioon : *Mis mõttes, mees peksab sind?...kuidas nii...äigab sulle või ???*

….vastupidi ma oleksin veel aru saanud .:)


Muust draamast kah…Alustada millest?

Minu ämm helistas Eestist ja oli pea paanikas. Igasugused probleemid ,mille lahendamiseks  on vaja vanamehel Eestisse minna.

Kuna praegu hakkab juba suur jõuluhullus peale tulema,siis pileteid on raske saada. Pealegi kõik ametimehed hakkavad juba vaikselt oma puhkustele valmistuma ja  sõita Euroopasse hetkel poleks mõistlik. Panime siis kokku plaani, et vanamees läheb tegelema oma paberimajandusega ja vaatama ema järgmise aasta alguses.

Kuna asi pole lõbureisiga , vaid jube igava paberimajanduse ja pideva ootamisega kuskil uste taga, siis otsustasime, et selleks korraks läheb sinna ainult vanamees.


Meie lapsega läheme kusagile mujale lõbutsema.

Laevaga vee peale või maa alla linnakestesse….kuhu iganes… 


Bensiini liiter on juba $ 1.50 liiter.

Make a free website with Yola