3/09/2012

 

Austraalias on juba soojaks läinud…enam vähem…

Euroopa puud on Victorias veel ilma lehtedeta , aga kirsipuud proovivad kangekaelselt õite minna.

 

Laste koolivaheajani on jäänud umbes 2 nädalat, siia sinna…olenevalt koolist ja osariigist kus ollakse.

 

Järgmisest semestrist võib hakata ka kandma suvevormi, mis on kergem ja rohkem õhku läbilaskev. Loomulikult on siis ka kohustuslik kanda laia äärega mutsi ja eks neid hakkab siis kaduma terve hunnik.

 

Kuna hinnad Aus ka ronivad lakke, siis on kogu see kohustuslik koolivormindus koolidele kena kulla-auk! Koolikampsuni hind on 75 dollarit ja neid kampsuneid läheb vaja vähemalt 2…terve hunnik mutse muidugi…nende hinnaks on 19 dollarit tukk. Seega ,kui teil on laps ,kes unustab oma kraami igale poole laiali,siis maksab see teile kena kopika.

 

Võrreldes Eesti koolidega on Au koolid lausa kommid. Ma mainisin ka eelnevalt vist, et laste koolipäev kestab ainult 6 tundi ja seda kõikidele klassidele.

Omamoodi on see ka hea, sest peale 6 tundi laste pea enam kull midagi kinni ei hoia. Seega oleks mõtetu piinamine hoida neid peale 6 tundi ja proovida panna neid veel midagi õppima.

Koolide juures pean kiituseks veel mainima, et kogu kooliprogramm proovitakse siiski läbida koolis õppides ja antakse vähe kodutood lastele  (loe emadele).

Keegi ei lähe ju peale tood koju ja ei hakka sama asja veel lisaks tegema, seega laste too on olla koolis ja seega miks peaks laps tulema koju ja hakkama sama asja uuesti tegema?!

Suurematele klassidele antakse 1 referaat teha semestris …kui sedagi. Õpetajate vaheline too on reguleeritud ja seega ei anta 5s aines teha 5 referaati nädalas.

Pealegi kellel on neid neetud referaate nii vaja…?

 

Proovisin panna siin kokku paari asja oma Eestis olevale tuttavale. Tal on 2 last, kes hakkavad varsti kooliteed käima. Mõtlesin, et panen siis kokku mõned esemed,mis on Eestis käivale lapsele koolis vajalikud…

Nimekiri oli kirju…oli huvitav siiski lugeda, et on vajalikud sellised seemed, nagu vakstu lauale…kui värvid…(siin Aus on lauad lihtsalt plastikust ja seega pestakse neid lihtsalt lapiga…asi vask), vajalikud olid veel värvitopsid ja pintslid (eri suurusega) …- ma ei tea siin Aus mitte midagi värvide /paberi /pintslite ja kribu krabu ostmisest.  Kool ostab selle jama kõik ära ja õpetaja ise vaatab mis ja mida, kuhu ja kuipalju läheb vaja. Vahel palutakse tuua mingit rämpsu kooli: vanad paberi rullid, pudelid või kaaned…need pannakse kokku mingiks* art* asjaks ja sa saad selle oma uhkusest pakatavalt põnnilt tagasi….panemiseks kapile IGAVESEKS! ja proovi sa seda vaikselt prugikasti poetada!

 

Täna ma tegin väikese arvutuse ja panin kokku, kui palju läheks tagasihoidlikult elades vaja päevas raha. Peale liitmist ja lahutamist tuli kokku, et päeva kuluks tuleb umbes 120-150 dollarit pere peale. Sinna ma arvutasin sisse juba kõik supermarketi ja bensiini kulud, lisaks medika kindlustus ja nippet näppet.

Nii, et pole elu odav midagi. Ja see oleks summa millega peaks arvestama pere, kes emigreerub ja otsib tood...mitmeid kuid. Lisaks uutele tulijatele muidugi veel koolitus ja laste kulud ja esmatarbe kraam algajatele. Ei maga ju põrandal ja ei toksi kahvliga konservikabist toitu! 


Lihtsalt neile, kes on juba ennast sisse seadnud ja majapidamise paika pannud...kulub 120-150 dollarit päevas.

Make a free website with Yola