29 november.


Põrgukuum. Täna lubatakse Melbournis 38 kraadi. Merepoole on natuke vähem ja maa sissepoole (kus me oleme) tuleb kindasti 40 ära. 

Vedasin kõik oma närilised jahedamasse kohta ja panin suure hulga vett.  Aed on ka kastetud just mõne minuti eest. Kui tuleb põrgukuum, siis pole vee valamisest mingit mõtet, vesi aurab ära enne kui jõuab maad puudutada. Pealegi veetilgad toimivad , nagu suurendusklaas ja kasu asemel on suurem kahju. UV ehk päikesetugevuse hoiatus on ka juba uleval. Seega istuda toas ja mitte nina välja toppida. Lastel on kõikidel kohustuslikud laia äärega mutsid.


Edasi muust:

Sidney Eestlaste maja tundub olevat sel aastal hoos jõulu ettevalmistuste tegemisega. Melburni oma on vaiksem. Siin enamus eestlasi on vanad ja surevad vaikselt välja. Nii, et kes on Eesti meele ja keele pusima jäämise fän siinpool, siis panna oma hingeke kohe Melburni Eesti majja kirja.

Sideny Eesti maja otsib jõulu ajaks vabatahtlikke abilisi. Kui teil midagi teha ei ole, aga sealkandis, siis oleks kindasti huvitav kogemus. Lisaks head suhted kauem siinpool olnutega.

Sidneys tuleb ka Eesti Kinode näitamine.

See on rohkem noorematele ( ma arvan) ja lastele paar mutikat mingist Lottest.


Muud kohalikud naljad: kõik riided triibulised....või neoon värvid...

Mingil põhjusel on kleitidele tekkinud Horisontaalsed triibud.

Mina mäletan veel lapsepõlvest , et ema ikka teadis rääkida, et piki triibud teevad sind kõhnemaks ja horisontaalsed jämedamaks...

tõestatud fakt Emme uue ostetud seeliku najal!

Ja neoon oli moes ....mis ule 10 aasta tagasi. Vahel mõtlen, et peaks iga aasta korjama kogu kapitäie riideid kokku ja panema kasti...10 aasta eest on jälle moes...hoiaks ropult raha kokku....samas , kus seda kraami hoida, et kopitama ei läheks.


18 minut endale.

Nädala eest ma kirjutasin lapse viiuli õpetajale tänukirja kontserdi kutse eest.

Alustasin sõnu järgmiselt: ( tõlge eesti keelde)

Ma väga vabanda, et kirjutan sellise hilise tänukirja, aga ennemalt ei ole olnud mahti selleks. Hetkel on mul 18 minuti *minu* aega, mida ka kasutan selle kirja kirjutamiseks...... jne.

Saime õpetajaga nädal hiljem koos naerda....18 minutit *minu* aega....

Aga see oli ka aus kiri.... tavaliselt on mul hakitud päevalpaan igasuguste toimetustega ja olen jooksus enamus ajast. 18 minutid on juba super pikk vaheaeg...

Ja nuud ma panen jooksu. Vaja maksta lapse sunnipaeva pidustuste eest kohalikule spordi kompleksile. Ja pakkida 2 kingitus+ 21 lapse kommikotid koju võtmiseks peale pidu . Enne seda, aga kiire 

lõuna tuttavatega( muidu nad pommitavad mind kogu Xmase, ja see oleks aeganõudvam), tuua ära sunnipaeva tort ja dekoreerida ja laps koolist korjata ja viiulitund teha..kodused õppetukid. 

õhtusoogiks saavad makarone või praekartuleid...mis kiirem tuleb...

Emme out!11/11/2012

Mõuratus Emmelt täna õhtul, kui ärkasin.

Peale oma valvet , avasin uimased silmad ja ronisin voodist välja. Astusin kohe magamistoast välja tulles millegi asja sisse. Tollasin ärritununa ringi: majapidamine mingi õudus. Pidu majas niipea , kui Emme lahkub ja kogu koristamine siis jääb minu õlule....niipea, kui silmad avan peale valvet.

Sellest ka mõuratus, mis pani mu pere kibekiirelt oma asju koristama.

Pole midagi uut päikese all.


Rahast : Bensiini hind kõigub 135-149 centi liiter (langes natuke , võrreldes viimase kuuga) . Tavaliselt panen ma oma autosse bensiini 65 dollari eest nädalas. Mõned dollarid siia sinna.


Jaanuari teisel poole ma saadan vanamehe Eesti poole teele. Tal on vaja tegeleda mitme setu burokraatilise paberiga ja seetõttu me lapsega ei lähe kaasa. Muidugi sain ma kõvasti sugeda sõprade käest, kes pole mind aastaid näinud, aga ma arvan et nii on parem.

jaanuar Eestis on liialt kulm ja istuda lihtsalt toas või molutada uste taga järjekorras seista lapsega, kes pidevalt igavleb ja käib närvidele pole ka puhkus. Seega : meie lapsega läheme Murray jõele vanaaegse laevaga sõitma. Asi on juba *bookitud* ja me mõlemad ei suuda ära oodata...:)


Sõit sinna pole ka naljaasi. Laev väljub Mannumist ,mis on Melbournist umbes 10 tunni (autoga) kaugusel. Omamoodi tuleb raske sõit ja selleks , et vähendada vingumist autos ja otsustasin välja sõita keset ood. 


Jõuludeni 39 päeva ....loodan, et olete kõik valmistunud ja hullus ei hakka peale liiga vara.

Siin on juba kuusepuud ja kaunistused uleval , kõik kohad on täis jõulu kribu krabu.
Make a free website with Yola