15 mai  2011

Vaatasin eile , mis toimub student viisadega. Miks korraga on ära kadunud suur hulk student viisa õpilasi ja mis piirangud on peale pandud?!

Tuli välja, et suur hulk muudatusi on tehtud.

Tehti riikide pingerida ja millise viisa võib õppimiseks ultse saada.

Nimekirjas on hetkel 38 riiki ja EESTIT pole sinna pingeritta pandudki?!

Tekib hetkel kusimus, et kas Eesti student viisa omanikud võivad saada viisa ilma sinna pingeritta sattumata või on keeratud mutreid ka Eesti tudengitele?

Need kellel olid juba viisataotlused selle aasta (2011) algusel sisse antud , nende viisad vaadatakse jälle ule ja samad uued tingimused hakkavad ka nendele kehtima.

Keerati mutreid ka rahavarude ule . Peab tõestama, et on piisav  varu, et siin ära elada kuniks õpite. See aga tähendab kindlat sissetulekut Eestist (mujalt).

Keegi  kusis, et kas rahavarude sisse võib arvestada bondi ja ettemakstud korteriuuri? Vastus gov. lehel oli EI !!

Seega pole mõtekas hakata ette endale organiseerima mingit kohta elamiseks ja maksma ette, parem on seda raha reaalsena näidata gov. viisa paberites.

Koolis käimine on kohustuslik 100% ja selle ule peetakse arvet. Selle osa lepingust rikkumine toob kaasa viisa tuhistamise.

Kui varemalt sai tulla siia õppima, mida iganes soovisid...siis hetkel on ka see osa rängemaks tehtud. On pandud samamoodi pingerida, kuhu ja kust tudengeid võetakse.

Ollakse kindlad samas, et see seadus ei jää kauaks pusima. Eelduste kohaselt arvatavasti kuni järgmise aasta veebruarini (2012) ehk uue õppeaastani.

MIKS?

Asi selles, et just sellised välistudengid tõid piisavalt palju sisse raha, et pidada uleval kutsekeskoole ja peale keskoole igasuguseid väike õppeasutusi/era koolikesi.

Hetkel on ka suured TAFE tuupi gov. koolid pea sulgemis järgus....pole õpilasi. Kogu kooli peale, kus minu vanamees tootab (uks Melbourni suurimaid) oli ainult 2 õpilast järgmiseks aastaks.

Seega suur hulk õpetajaid on lihtsalt ILMA toota.

Minu vanamees kaasa arvatud!!! mis pole muidugi ilus....oeh!

Liberaalid siinpool karjuvad, et on vaja teha enneaegsed valimised, muidu läheb AU rahavarudega põhja!

Elu on tuki raskemaks läinud! Ja ka meie puhul on alates järgmisest semestrist siis vanamees toota ja peab leidma endale teise ameti, millega arveid saaks makstud.

Nii, et väike deprekas tuleb siinpool peale...

Emme out!


12 mai 2011.

Mai kuu keskpaik.

Lapsed on tagasi kooliradadel teist nadalat ja ilm keerab juba tosiselt talviseks. Ilm on kulm ja porine. Rahvas juba naudib eeltulevat lumeaega. Monedest kohtades magedes on juba lumesadu nahtud ja selle pohjal tuleb Ausse pikk ja kulm talv.

Hinnad supermarketises kasvavad, aga samas on Au dollar jatkuvalt tugev. Meie jaoks tahendab see odavat sisseostu USast ja euroopast.

Omad hinnad on kallid ja seega hetkel ei taha keegi midagi meilt osta.

Kogu see vihmane ja porine ilm on ka Emmeni joudnud ja pannud mind ka palavikuga voodisse. Mingi eht eestlasliku suutundega pean ennast panema tana helistama toole ja utlema , et 39.8 kraadise palavikuga ma ei tule sinna hinge vaakuma. Tunnen kull ennast pahasti, kuna odede amet on siin vaga raske ja uhe organiseeritud oe asemele kehviku saamine voib kogu osakonna grupile rohkem tood anda.

Tagasi voodise ja olge sealpool tublid...atshihhhhh!


3/05/2011

Pool maailma oli hulluks läinud Kate ja Williami pulmadest. Meiepool võeti asja rahulikult. Mingit pidutsemist polnud ja Tvs pidu vaadati ka rohkem stabiilse huviga , kui hullusega. Ainus nn. huvipunkt oli naistele Kate pulmakleit ja muu osa kuidagi oli ebahuvitav.Mehed eelistasid siin jalgpalli , kui laulatust vaadata...

Niisiis, meiepool keegi ei maganud purjus tänavatel rentslites ja kedagi ei huvitanud kuhu ja kuidas nad elama asuvad.

Muuhulgas oli huvitav siiski rääkida inimestega , mida nad siinmail arvavad kuninglikust perekonnast. 

Vanem rahvas arvas , nagu uhest suust, et UK kuninglik perekond on neid surmani ära tuutanud ja nende meelest on nad rohkem nagu osa muuseumi antiik osakonnast.  Niipalju siis pulmadest ja arvamustest.

Edasi muu eluga. Kodakontsed ikka haiged...seega elu s***


Make a free website with Yola