26 aprill.

Niisiis mina siin jälle...

Mis toimub ja millega olen tegevuses olnud?

Terve rida muudatusi on olnud RN1 ehk siis meditsiiniõdede registratsioonis.

Igal aastal on vaja uue seaduse alusel teha juurdeõpet 20 tundi.

Algselt tundub, et asi pole ju nii paha, aga kui hakata seda arvestama kokku ajas ja reaalses rahas , siis tuleb natsa nutt peale.

Mina hetkel olen ametis publik ehk siis riigihaiglas , millel on omamoodi soodustused. Meile võimaldatakse teha juurdeõpet tasuta...ajad on muidugi absoluutselt ebasobivad ja nõmedad, aga TASUTA.

Miks niisuur nutulaul? asi selles, et tavaliselt on õppepäevad 4-6- 7 tundi. Ja hinnad algavad 150 dollarist ja edasi.

Olles nn. public haiglas on võimalik teha neid päevi tasuta...aga ainult esmaspäevast neljapäevani 9-16ni. Niisiis pean ma hankima kellegi , kes lapse kooli viiks ja tooks. Siis tegema selliseid poolikuid lollakaid päevi min. 3 + aastas. Ja kuna meie public haiglas on umbes 6000 õde/med. tootajat ja education dep. on ainult 1 ja super väike...(tavaliselt on võimaldatud õppepäevale saada ainult 15-20 inimesel), võite ette kujutada, milline segasumma suvila sellest hakkab välja tulema.

Eks vaatame kuidas see asi edasi hakkab kujunema.

Muidugi on boonus pool see, et ei ole vaja enam uut registratsiooni ule kogu Austraalia. Algselt oli igal osariigil oma registratsioon, mis tavaliselt oli ainult 30 dollari tasumise vaev, et saada teise osariigi registrisse oma nimi sisse pandud.

Nuud mine kuhu tahad ja tee õena tood niipalju kui tahad.


Mis muidu elus?

Mu kodakondsed otsustasid kogu koolivaheaja haigeks jääda.

Vanamees hankis endale mingi bakteri ja tema nohu ei ole paremaks läinud juba 3 nädalat. Ta on sisse neelanud 3 erinevat antibiootikumide kuuri. Viimasega midagi kuhugi nagu mõjuks. Austraalia bakterid ja viirused on sadu kordi tugevamad, kui Eesti omad. Eestis ma mäletan, et pidevalt olid mingid viirused ja nakkused...vindusid nagu hapukurk, aga maha ju ei surnud....siin Aus, kui bakteri saad, siis on vaja kohe mingit super duper ravimit....muidu oled poole jalaga hauas.

Pole nali muide...minu vanamehel on õnnestunud saada selline nakkus juba teist korda ja esimesel korral ta oli juba segi toksiinidest. Uksikasjadesse siinkohal ei lasku.

Niisiis arvestage, et siinsed bakterid ja viirused pole nalja teha.

Homme hakkab jälle kool Victorias.

Kodutoo ja õppimine...oeh! selline tunne on omal, nagu oleks jälle ise koolipingi nuhkija! Otsast peale prepi klassiga...oeh! ajab ohkama siinpool komput!

Olge siis tublid! Lähen kamandan oma poisid ka voodisse ja keeran ka ise põhku! Koolipäev ju ikkagi homme!


Ilusaid munadepuhi teile kõigile siinpool ja sealpool ookeani!


20 aprill

Mõnus!

Commonwealth bank unustas mulle saata uue panga kaardi...

Tavaliselt saadetakse vana aegusmise korral uus sulle aadressi peale ja seda siis aktiveerid läbi telefoni või esimeses ATM (SULARAHA automaadis)

Niisiis täna hommikul palus vanamees , et ma võtaksin talle 150 dollarit välja. Noh, egas midagi....peale laste etendust täna läksin kohalikku panga automaadi manu ja panin kaardi sisse....see neetud automaat neelas asja alla. Läksin vihast sinine koju ja helistan panka, et mis jura on!!!!

Tädike ei oska midagi selle peale kosta teisel pool toru! Räägib, et mine aga lähimasse panga osakonda....Selleks pidin ma aga sõitma 15 min. lähimasse kontorisse....

Tuli välja, et OOOPS! nad kuidagi unustasid mulle uut kaarti saata...... ää! Voh!

Just enne munadepuha, just enne seda, kui KOIK neetud asutused on kinni kuni järgmise kolmapäevani.

Ma ausalt tunnistan, et polnud just nende servicega super rahul!

Vihane Emme siinpool....

18 APRILL.

Lastel on koolivaheaeg ja minu oma otsustas haigeks jääda. Just pragu...Ajab hulluks...pole päevade viisi magada saanud. Vanmees leitutas ka endale nohuse nina ja mingi pimpli perse. Vabandage väga...aga kurdab ka halba enesetunnet ja seega ei saa ei koristada, muru lõigata ega lapse järgi vaadata. Niisiis Emme siinpool kõikide eest.

Pole midagi muutunud selle päikese all.

Selle nädala reede on suur reede ja kui te olete Austraalias, siis pange endale kõrva taha, et supermarketid on suletud 24 h. Varuge endale toitu ja järgemine päev kannatust, sest peale seda on rahvamassid kõikjal.

KUi ma olen unustanud kellegi emailile vastata, siis olge kenad ja andke märku...lihtsalt väsimus tapab juba ära ja silm on vahel krõllis, kui saan interneti taha.


5 Aprill. 2011

Aprillinaljade aeg on läinud ja eluke veereb ikka edasi.

Ennustatud Maailma lõppu ka ei tulnud ja arved seega vajavad maksmist.

Koolist:

Igas semestris on lapsevanema ja õpetaja vahel ettenähtud 10 min. jutu ajamist. Millega su laps tegeleb, kas õpib hästi ja mis on nõrkused jne.

10 min. pole mis teab pikk aeg ja seega on tarvilik kirjutada enesele paberile , mida sa soovid õpetajalt kusida.

Lastel hakkab selle nädala lõpul koolivaheaeg, mis tuleb sootuks nagu kergendus. Kogu see eelkooli kodune too on mind ausalt ära tapnud.

Prepi klassi kodune too seisneb

2 kompuutri programmist: mis iga võtab umbes 10 min.

Sõnade õppimine...olenevalt sellest, kui hea on su lapse pea,on kodutoo kas kergem või raskem.

Ja raamatu lugemisest.

Soovitatakse ka teha kirjutamist...aga selleks ajaks olen ma juba omadega täitsa läbi ja ootan pikkisilmi millal voodisse saab.

Kodutoo võtab meil aega umbes 1,5 tundi päevas.

Vabandan siinkohal ette!!!

Aha KURAT selline tunne on , nagu oleksin esimeses klassis jälle!


Eelmisel nädalal oli koolis spordi päev. Lapsed said iga väiksemagi hea tulemuse korral lindikesi sõnadega WELL DONE! ehk siis hästi tehtud.

Lõbu oli laialt ja lapsed olid väga rahul.

Laupäaeval oli koolil veel korraldatud DISCO õhtu. See oli tegelikult tulunduslik õhtu, et koolile raha korjata. Kogu muusika oli mingi DJ vanamees uhe lindikastiga ja vilkuvate valgustitega. Noh! preppidele läks ta kenasti peale...kui ma võin nii väljendada. Vanematele oli õhtu muidugi piin, istuda polnud kusagile ja 1,5 tundi jalul seista ja kuulata kuidas põnnid täiest kõrist karjuvad, polnud just super meeldiv. K.a. et tantsimine koosnes enamus suurel kiirusel ringi tormamisest ....ma vanamehele kirjeldasin asja umbes nii....:*Sa ju tead kuidas prootonid soojenedes hakkavad kaootiliset kiirendusega ringi liikuma ja uksteisega kokku põrkuma...noh! umbes selline oli ka DISCO pidu.*


Student viisast ka>

Student viisale pandi peale mingid piirangud ja tudengite sissevool on pea lakanud. See on halb uudis meile, kuna mu vanamees ju õpetab just neid uustulnukaid. Vähem õpilasi vähem tood...vähem raha! Nuuks!

Varemalt inimesed võtsid student viisa, et siin õppida ja siis teha endale bridging viisa..kuniks nad saavad permanendi viisa kätte. Nuud keerati seal vahel mingi konks kinni ja permanendi viisa saamine niiviisi on RASKE!

Raha: Elu kallineb!

Ja kuna sissetulek on väiksem, siis hakkab juba meenutama elu Eestis...näh! siin on ikka parem!

Meil on täna kena sugisene ilm. Lähengi ja soendan oma konte natuke päikese käes.

Olge siis tublid ja kirjutamiseni!


Emme out!

Make a free website with Yola