22/08/2012

Kiri sopradele.


Vabanda, et pole saanud vastata. Asi selles, et minu arvuti otsustas Windowsist mingi programmi maha laadida ja siis ei saanud seda lahti. Mul pole orna aimugi miks ja kuidas ja milleks , aga see rumal update ei lasknud mind isegi arvutit kaima panna.
Seega tuli Win puhtalt uuesti panna. KOIK mis mul arvutis oli laks kaduma.
Lihtsalt aega votab see jama et uuesti koik lingid meelde tuletada ja kokku panna.
Krigistasin vihast hambaid ja virutasin laptopile paar head komakat kah, aga see valjamaa vark ei hakanud toole, nagu vana hea vene tehnika. 


Meil on siinpool ka kulm, varbad kukuvad varsti ara sellest kulmast.

Muud kah!
Ma ostsin endale uue auto: Toyota Atara S  viimase aasta mudel. Olen omadega VAGA rahul. Smart start: ei mingei votmeid ja automaatne lukustus. Kui votmed on sul kotis voi taskus,siis lihtsalt avad ukse. Samamoodi lukustad, lihtsalt tombad sormega ule kaepideme. Ei mingit votme keeramist autos, lihtsalt button. Kaamera tagurdamiseks ja parkimiseks. Smart manual voimalus.
Ja sinine. Lapse soovil!
Piisavalt ruumikas ja kena. Saime katte 3 nadala eest. Maksime kokku %dega 42 000 aud.
Pole vahe, aga sinna alla kuulub ka 150 tuhat km locked teenindus. Maksad ainult 150 ja ei kopikatki rohkem. Esimene teenindus oli veel tasuta.
Auto pestakse peale teenindust veel puhtaks kah! Teenindus on mingi 1 tund. Sel ajal sa vahid telekat ja sood kohvi.
Igati monus.

Ma siin tootasin lapse ule kooli matemaatikaga. Neile anti koolist vaheajaks kaasa matat teha.
Numbrid paberil kuni 125ni. Paber raagib, et laps voib valida mistahes numbri liitmiseks ja lahutamiseks ja sellega tegeleda. Minu laps valis 125+125...olin imestunud, et 1se klassi poole aasta pealt neile antakse selliseid numbreid, aga noh! paberi peal on tapselt mustvalgel kirjas....mistahes numbrid.
Tegime ara...harjutasime kovasti. Selleks et asi poleks igav proovisime igasuguseid numbreid 100dega. Siis ta otsustas valida 999+999...mis ikka ...tegime ka selle ara...ehk lapsime siis tuhandete peale.
Kui me olime tagasi koolis peale vaheaega, ma laksin opetaja juurde ja punastades kusisin, et vabandan...no nii nome on ja tunnen nii rumalalt...aga kuidas te teete 1se klassi matat siin Aus...naitasin talle meie kodutood.....ja ta vaatab mind suurte silmadega ja utleb, et see on 3nda klassi matemaatika millega me olime kogu koolivaheaja tegelenud....
OOOPS! niisiis tootasin oma lapse ule! :)P siiamaani naeran!

Lahen nuud korjan oma ponni koolist ara. Kool on siinamail ainult 6 tundi. Koikidele klassidele, olenemata sellest kui vaikesed voi kui vanad nad on. prepist kuni 12...koik lopetavad samal ajal kooli. Opetajad siin tootavad koolis 20 tundi nadalas, 20 on ette nahtud kontrollimiseks ja ettevalmistuseks. Seda void teha kodus voi koolis...oma asi.
Kodutood antakse kuna meil on erakool. Riigikoolides on mingi 10 min...kui sedagi.

E. out
 8/08/2012

oeh! Selline mudala on tekknud viimase aastaga. Tormid , tormid ja veel tormid...kallab vihma ja tunne on nagu elaks Eestis oktoobri kuus. Peale selle , et mu jänesed on läinud karvaseks selle talvega, pole siin mitte midagi head.


Soodukad = oi seda rämpsu jätkub ka kõikjale.

Kuna on majanduslikult raske olukord Austraalias, siis supermarketid juba kaubitsevad riietega ja kõik teised tarvekaupslused puuavad meelitada ostjaid eriti soodsate hindadega. Näiteks on teksade paar kättesaadav  5 dollariga ja pluusid 2 dollariga...etc. Kraami igasugust  alla 10 dollari.

Proovisin kah ära : selline rämps, et närvi ajab. 2 korda pesed särki ja siis ei saa isegi enam põrandat pesta. Peale pesu särgid keeravad, kuna on lõigatud vastu lõime valesti välja , või on kokku hoitud riide pealt ja lõige pandud kuidas on materjali ule jäänud...riietele tekivad kergesti augud, kuna lõimed on tehtud kehvast  niidist, riided annavad rängalt värvi ... seega kui tahad midagi pikemalt kasutada,siis pead esemeid ukshaaval pesema äädika lahuses..ja vahel isegi see ei aita.

Enam -vähem on asi 2ks korraks kandmiseks.


Uued nipid, kuidas sind meelitada ostma.


Vaatamata sellele, et ma olen (enam vähem) kaine arvestaja ja ostja...lähen ka mina vahel reklaamitrikkide ohvriks. Näiteks täna ma ei suutnud kiusatusele vastu panna ja osta endale kreem läbi interneti poe.

Ma saan aru kull , et ainus mida nad tahavad on minu andmeid ,et siis pommitada mind 1001 reklaamitrikiga...aga noh! vahest võib ka lollusi teha.

Kirjade järgi peaks olema hea kreem ja kuna asi saadetakse trial`iks tasuta, maksad ainult postituse eest 1.80 Aud, siis ei suutnud ka mina vastu panna....olen kindel, et ma kahetsen seda hiljem! 


MIKS SA VAHEL äRA KAOD?

Selline (fair) kommentaar tuli tuttavalt.

Mh! Minu naturaalseks omaduseks ...:)p on komme ära kaduda, kui mul on isikliku elu probleeme. Mida intensiivsemad on probeleemid, seda vaiksemaks ma jään... Kuniks ma klattin probleemid ära. Mulle ei meeldi oma probleemidest suurt rääkida. Valutavast varbast kirjutamine on uks asi...midagi tõsisemat on juba see ,millega ma ei hakka teisi inimesi vaevama. Lihtsalt minu omapära. Vabandan!


Vana arm ei roosteta.

Sentimentaalsusest kirjutan selle osa roosaga.

Vahete vahel näen ma Eestit unes. Tallinnat ja muid kohti. Loodust ja millegi pärast suurt hulka kivisid...igas suuruses...sellised teravad suured ja hallid..(vist sumboliseerivad elukest seal)

Tihti näen  ka inimesi, keda ma pole aastaid näinud või isegi neile mõelnud.

(mõnele olen mõelnud kah! aga ärge seda mu

vanamehele rääkige!!!! ;)P )

Umbes nädala eest nägin ma unes oma esimest boyfriendi....well pole aastaid näinud ja rääkinud, tekkis huvi...millega sell on siis tegelenud ja kuidas eluke on läinud.

Ausalt ja avameelselt, ilma igasuguse tagapõhjata, ilma  mingi melodraamata...huvitav , kuidas inimesel läheb!

Uuema ajastu absoluutne inimeste kogum FACEBOOK oli kohe abiks...nihvtilt leidis inimese kohe ulesse ja näitas  sõprade ringi ka ära.

Oli huvitav leida, et tal on ka laps. Samamoodi läks välismaale toole. Ta muidugi tuli tagasi ja nagu ma aru saa ei plaani alatiseks lahkuda etc....aga samas leidsin ma ennast korraga mõtlemast , mis oleks juhtunud, kui ma poleks kunagi Eestist lahknud. ...mis oleks kui...


Uustulnukatele  nõuanne: sellised ideed on tegelikult ohtlikud ja viivad teid pea eesmärgist kõrvale. Ma saan loogiliselt aru, et minna ajas tagasi ja meenutada kõike roosiliselt on kena...aga see oleks väga ebaloogiline tegu arvata, et elu võiks jätkata sealt , kus see 17 aasta eest pooleli jäi.

Samas aga pean endale tunnistama, et vanad tunded on tuha all siiski alles...ja hõõguvad raisad!

Roosa kate silmadel ma proovin sellele katsele ka vastu panna.

...nagu ma aru saan...ta poissmees jälle....KURAT!( vabandan sõnavara kasutuse pärast, aga see väljendab kõige kiiremini, mida ma hetkel mõtlen)

Oleks nainegi vähemalt...tõmbaks kohe nime maha listist *Desirable*.


Vähemalt loodan, et tal on vanusega tulnud soolatuukad ja hasev hingeõhk...et vähegi see võiks minu meelt lahutada. Muidu näeb pildi pealt nii neetult hea välja...ha-ha!

:)P Emme out!
Make a free website with Yola